Diaconescu Andreea Cristiana

diaconescu-andreea-cristiana

Profil câștigător StartUp4U

Aceasta idee de afacere privind înființarea unei unități de cazare a muncitorilor cu masa inclusă (mic dejun și cină) pentru firmele de construcții, mi-a venit atunci când am realizat că există un deficit de astfel de unități de cazare pentru muncitorii firmelor de construcții din zona București-Ilfov. Datorită lipsei forței de muncă calificată și necalificată din domeniul construcțiilor pentru zona București-Ilfov, generat de emigrarea în țările din Vestul Europei, firmele din această regiune apelează la forța de muncă din provincie. În acest fel a apărut oportunitatea dezvoltării acestui tip de afaceri solicitat, în special, de firmele de construcții din zonă, cererea fiind mare deoarece în zona București-Ilfov sunt concentrate aproximativ 30% din investițiile și masa monetară a României.

Profil StartUp

portalantreprenoriat.ro_Profil-StartUp4U

URBAN MOVEMENT S.R.L.

Descriere startup

 

 

portalantreprenoriat.ro_Cod-CAENCod CAEN principal și secundare

Codul CAEN principal este 5590 Alte servicii de cazare.

Descriere obiect principal de activitate

Afacerea constă în înființarea unei unități de cazare în județul Ilfov, comuna Berceni, cu o capacitate de cazare de 16 muncitori cu bucătărie și sală de mese pentru asigurarea meselor. Mai specific, asigurarea cazării temporare sau de lunga durată în camere cu mai multe paturi sau dormitoare pentru lucrători sezonieri și alte persoane, și anume:

– locuințe pentru muncitori,

– cămine muncitorești și a spațiilor pentru asigurarea servirii meselor.

 

portalantreprenoriat.ro_LocatieLocație, date de contact

Șoseaua de Centură nr. Km. 33+650, Comuna Berceni, Județul Ilfov, Sola 1, Parcela 2.

Telefon: 0756 108 890

E-mail: andreea.diaconescu.cristiana@gmail.com

 

portalantreprenoriat.ro_ServiciiServicii oferite, produse oferite

În pachetul de servicii oferit turiștilor se va asigura: cazarea; doua mese pe zi (mic dejun si cina).

Prețul pentru pachetul de servicii sus menționate, cazare și masă, va fi de 40 lei pe zi pentru fiecare muncitor în parte și va fi plătit de firma de construcții angajatoare a muncitorilor cazați.

 

portalantreprenoriat.ro_Diferenta-pe-piataCum ne diferențiem pe piață

Serviciile pe care le oferim clienților sunt de cazare și masă (mic dejun și cină). În cadrul dezvoltării afacerii noastre menționăm că nu există în zonă o altă unitate de cazare muncitori și masă care să ne concureze.

 

portalantreprenoriat.ro_Cine-suntemCine suntem noi sau cine vrem să ajungem

Eu sunt absolventă a Facultății de Psihologie și Științele Educației, Universitatea București. Echipa este bine pregătită, atât din punct de vedere profesional, cât și logistic.

Ținta noastră o reprezintă dominarea segmentului de piață în care activăm.

 

portalantreprenoriat.ro_ViziuneViziune, misiune, valori

Societatea noastră își propune să contribuie la rezolvarea unei cerințe noi apărute în piața construcțiilor, din zona București-Ilfov, respectiv cazarea muncitorilor aduși din provincie, datorită lipsei forței de muncă calificată în construcții prin plecarea meseriașilor în țări dezvoltate din Comunitatea Europeana. Datorită acestui exod economic patronii firmelor de construcție sunt nevoiți să apeleze la muncitori din provincie, apărând astfel ca necesitate cazarea si hrana acestora.

 

portalantreprenoriat.ro_EchipaPrezentare echipă, abilități echipă

Echipă este bine pregătită, atât din punct de vedere profesional, cât și logistic.

Diaconescu Andreea – Cristiana: Director general, administrator.

Diaconescu Mariana: Asociat, Director economic.

Antonescu Ana-Maria: Contabil.

Negoiță Alexandra-Cristina: Bucătar.

Capuzu Mircea: Paznic.

Matei Gheorghe: Paznic.

Roșu Marian: Paznic.

Anton Aglaia: Femeie de serviciu.

Facebook Google + Twitter Pinterest LinkedIn

Înapoi la Câștigători