Conferința Regională Intermediară – Sud-Vest Oltenia

Conferinta Regionala Intermediara

Asociația Societatea Națională Spiru Haret pentru Educație, Știință și Cultură, în parteneriat cu Mondo Consultanță, APDRP – Asociația pentru Dezvoltare Regională și Parteneriat și Fair Best Invest organizează, în data de 10 septembrie 2015, la Craiova, în str. Vasile Conta nr. 4 – locația regională de implementare a proiectului Start UP 4 U, ID: POSDRU/176/3.1/S/149612, începând cu ora 12.00, Conferința Regională Intermediară a proiectului, având drept scop prezentarea stadiului implementării activităților și a rezultatelor obținute la nivelul regiunii de implementare Sud-Vest Oltenia.

Vezi articolul

Broșura Conferinței Regionale Intermediare

În Regiunea Sud-Vest Oltenia a fost dezvoltat Centrul Antreprenorial de Sprijin pentru Afaceri din Regiunea Sud-Vest Oltenia, pentru persoane cu vârsta cuprinsă între 18-25 de ani înmatriculați în învățământul superior, fiind creată o strategie de dezvoltare a Centrului de către expertul coordonator A4.Totodată, a fost înființat Centru Antreprenorial de Sprijin pentru Afaceri din regiunea Sud-Vest Oltenia, pentru persoane din categoria 18-64 de ani, care doresc să inițieze o activitate independentă, sens în care a fost realizată o strategie de dezvoltare a centrului.

22/09/2015

Descarcă broșura